ERRi kultuuriportaalis ilmus intervjuu Aleksandra Jakunitševaga

Mai algusest on Esna Galeriis vaatajatele avatud näitus "Sinisel aknal: Aleksandra Jakunitševa ja Anni Kreemi tekstiilid". Reedel (21.05) ilmus ERRI kultuuriportaalis Aija Sakova intervjuu Peterburi tekstiilikunstnikuga "Aleksandra Jakunitševa: idee ja materjali omavahelise sobivuse settimine võtab vahel aastaid".

Kiriusutluses räägib tekstiilikunstnik nii oma meisteriks kujunemise teekonnast, õpetajatest ja sellest, mida tähendab talle tekstiilidega töötamine. Samuti meenutab Aleksandra Jakunitševa oma kontakte Eesti ja eesti kunstnikega:
"Toona toimusid dekoratiivkangaste kunstinõukogud erinevates linnades. Nii tutvusin Tallinnas näiteks arhitekt Leila Pärtelpojaga, kes kutsus mind varsti uuesti enda juurde külla. Ta tutvustas mulle interjööre, mida ta kujundas. Mäletan, et tal oli soov ühes kohvikus kasutada minu tekstiile, kuid kahjuks see ei õnnestunud.

Hiljem kohtusin kunstinõukogus Eesti kunstnik Ilme-Anu Neemrega, kes kutsus mind korduvalt Tallinna päevadele oma näitustega esinema. Need reisid Tallinna ja Jurmalasse Lätis tähendasid tollal meile palju, sest nad andsid võimaluse näha teistsugust kunsti. Oli, millest õppida. Eriti huvitav oli näha ruumis vabalt rippuvaid gobelääne, milles kasutati ebatavalisi tekstuure ja materjale. Mäletan siiani eredalt ERMi gobelääne."


Intervjuu venekeelset versiooni saab lugeda Aija Sakova kodulehele venekeelses blogis.
Eelmine
Sinisel aknal: Aleksandra Jakunitševa ja Anni Kreemi tekstiilid
Järgmine
Leho Rubise näitus teadvuse ajatutest seisunditest

Vastused puuduvad

Email again: