Esna Galerii esimene aastaring

Esna Galerii avasündmusest "Meisterlikkuse ajatus" on möödunud aasta. Pühendasime tänase vahekokkuvõtete tegemisele. Pühapäevadest on – nii nagu möödunud aastal lootsime – saanud aja mahavõtmise ja enesesse vaatamise aeg. Liliani, Sofia ja Martin Bristoliga liitus videosilla vahendusel ka Aija Sakova. Allolevalt on kirja pandud mõned vestlusest sõelale jäänud mõtted.


Esmane pilguheit möödunud aastaringile toob südamesse tänutunde - kõik need inimesed ja kohtumised, kogu see toetus ja ideedetulv! Meisterlikkuse ja pühendumuse esiletõstmise soov, kiirustamisest hoidumine ja ajatute väärtuste otsingud on toonud kokku sadu inimesi ja loendamatul hulgal mõtteid. Nii mõnigi idee on kasvanud ootamatus suunas, kuid nii mõnigi ootuspärane tegu on jäänud ka sündimata. Muutused ümbritsevas maailmas on pidevad ja täna veelgi kiiremad kui aasta tagasi.

Galerii avamine näituse ja sellega kaasnenud suursündmusega „Meisterlikkuse ajatus“ oli avalöögiks mitmetele eripalgelistele sündmustele ja tegevustele. Esna Galerii tuules ja selle ideestikust tiivustatuna jäävad möödunud aastasse nii puhkpilli orkestri kontsert kui ka kinofestival, aga ka ilukirjanduslike- ja teaduslike teoste ilmumised, vestlusõhtud, ööülikooli salvestus, ajalooliste autentsete tööde taasloomine, hulk kohtumisi, mõttetalguid, sisukat suhtlust ja õppimist – kõik kantud mitmete eripalgeliste pühendunud inimeste üksteist toetavatest koostööst.

Praegu me ei tea, kuidas maailma muutub ja millised kohtumiste-vestluste vorme vajab tulevik enim. On selge, et muutusi tuleb. Ka Esna Galerii elus ja tegevuses. Seni püüame teha seda, mida antud hetkel teha saab: loeme, mõtleme, vestleme, kirjutame ja teeme igapäevaselt oma töökodades tööd. Rahuliku meelega on võimalik näha ka kõige segasematel aegadel valguskiirt ja mitte pead kaotada.

Esna Galerii ideestikust tiivustatud ettevõtmised on olnud justkui sumpamine vetemölluses jões, kus vool tahab meid allavoolu kaasa kiskuda, aga meie omakorda pressime muudkui ülesvoolu allika suunas. Kord saad hooga edasi, siis kantakse sind jälle natuke tagasi, aga kokkuvõttes liigud siiski pidevalt lätete ja algallika poole. Kord on kergem, siis aga ootab käänaku taga jälle keeris. Tänane ootamatuste kärestik nõuab kannatlikkust ja kindlat meelt, aga suund on endiselt sama – pühendumine, süvenemine, järjekindlus. Aja maha võtmiseks ja argitoimetustest välja astumiseks on füüsilise ruumi kõrval esmalt siiski vaja vaimset ruumi. Vaikust, rahu ja pisut iganädalast aega omi mõtteid korrastada.

Olge tervitatud ja soovime Teile, et leiaksite aega süvenemiseks!


Eelmine
Tartu Ülikooli taasasutamisüriku koopia valmimine
Järgmine
Mara Ljutjuki „Mälu“ jõudis Esna Galeriisse

Vastused puuduvad

Email again: