Loomeinimesed Lilian ja Martin Bristol avasid galerii

Esna Galerii avasündmust (13.04.2019) kajastas Olev Kenk Eesti Rahvusringhäälingu kultuuriuudistele.

 15. aprillil 2019 eetris olnud uudist on võimalik järele vaadata alloleval lingil.


Uudis on leitav ka Kultuur.err.ee portaalist:
Galerii ja video. Eesti sai veel ühe eragalerii võrra rikkamaks
Olev Kenk, 15.04.2019

Loomeinimeste paar Martin ja Lilian Bristol avas galerii Järva vallas Esna külas kunagise raudteeasula peakaupluse hoones.
Bristolite pere ostis maja elamuks, kunsti loomiseks ja eksponeerimiseks, kuid seal hakatakse korraldama ka teisi kultuurisündmusi.
Esna galerii avanäitusel "Meisterlikkuse ajatus" esitletakse kahte väga erilist raamatut - moodsat trükikunsti aastast 1637 ja iidset trükikunsti aastast 2018.
"Ehk siis meil on eksponeeritud Heinrich Stahli "Kodu- ja käsiraamat", trükitud Tallinnas, Esimeses trükikohas. Ja meil on Nestor Ljutjuki eestvedamisel valminud Poeetiline Punane Raamat, mis siis on originaalgraafika, Timo Marani luuletused eesti ja inglise keeles ja kalligraafilises kirjas vormistatud," rääkis kirjandusteadlane Aija Sakova "Aktuaalsele kaamerale".
Esna galerii omanikud Martin ja Lilian Bristol ostsid vana kauplusehoone 13 aastat tagasi perele koduks. Loomeettevõtja ja Viljandi kultuuriakadeemia ettevõtluskonsultant Martin peab samas puidutöökoda, abikaasa Lilian aga tekstiili- ja kuldtikandi töökoda.
Esna galerii hakkab eksponeerima Eesti nüüdis- ja olnud meistrite parimaid töid, tunnustades pühendumist ja meistriks olemist. "Me proovime sellega tõsta esile neid väärtusi, mis meie enda jaoks tähtsad on. Ehk siis süvenemine, pühendumine, vilumus," sõnas Martin Bristol. "Aga mis veel tähtsam: Esna on kauge Tallinnast ja Tartust, aga kui me Esna poolt vaatame, siis on Tallinn, Tartu, Pärnu, Rakvere ja Viljandi kõik peaaegu ühe lähedal. Nii et me oleme kõige keskel."
Uksi kavatsetakse esialgu hoida lahti pühapäeviti kella 12-15.

Eelmine
Poeetiline Punane Raamat ning Heinrich Stahli ligi 400-aastane Kodu- ja Käsiraamat kohtuvad vastavatud Esna Galeriis
Järgmine
Esna eragalerii teeb kummarduse tippmeistritele

Vastused puuduvad

Email again: