Pimedatel sügiskuudel ehivad Esna Galerii seinu Ehalill Halliste tekstiilvaibad

Laupäeval, 30. oktoobril kell 16 avatakse Esna Galeriis tekstiilikunstniku Ehalill Halliste gobeläänide näitus „Kivisse kootud“.


Näitusel eksponeeritakse kunstniku paekivist inspireeritud töid seeriast „Pae peal“, autorikavandeid ning valmimisjärgus töid. Näituse kuraatori Lilian Bristoli sõnul on sellise lähenemise taga soov nähtavale tuua tekstiilikunstniku kogu loomeprotsessi ning mitte eksponeerida vaid valmis töid. „Tahame tähelepanu pöörata ja väärtustada loomeinimese meistriks kujunemist ja tema töö protsesse. Ehalill Halliste gobeläänid on imelised kunstiteosed, kuid meid huvitab ka nende teekond, autori teekond.“ 

Ehalill Halliste gobeläänide ehk autorivaipade materjalideks on naturaalne vill, linane ja/või puuvill. Ühe autorivaiba ruutmeetri tegemiseks kulub kunstniku sõnul umbes 100 töötundi. Oma elu jooksul on Ehalill Halliste kudunud umbes 1200 ruutmeetrit autorivaipu. Suur on neist vaipadest on rännanud laia maailma, Eestisse on jäänud vähesed. Seetõttu rõõmustab kunstnik iga tellimuse üle, mille koduks jääb Eesti.

Ühe olulise kogemuse ja tööna toob Halliste esile kümne aasta tagust telefonikõnet, mille ta sai Hageri koguduse õpetajalt Jüri Vallsalult. Esmakõneluse tagajärjel sündisid kahe ja poole aastaga viies eri värvitoonis liturgilised altarikatted Hageri kogudusele. Ka Lilian Bristoli esmakohtumine Ehalill Halliste loominguga oli just kirikutekstiilide kaudu.

Ehalill Halliste (sünd 1948) on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (ERKI) 1976. aastal tekstiilikunsti erialal. Hiljem töötas ta pikki aastaid Kunstitoodete kombinaadis ARS kunstnikuna ning hiljem Kohila koolis õpetajana. Alates 2002. aastast töötab Ehalill Halliste vabakutselise kunstnikuna teostades originaalloomingut ja tellimustöid. Hallistet on pälvinud mitmeid tunnustusti, muuhulgas on ta Valgetähe teenetemärgi kavaler.

 

Näituse kuraator on Lilian Bristol. Näituse avamisel vestleb kunstnikuga Aija Sakova. 

Avamisel osalemiseks palun võtta ühendust: lilianbristol@gmail.com või 56699206. Kohtade arv on piiratud!

 

Esna Galerii on 2019. aasta kevadel avatud kaasaegne näituste ja kultuurisündmuste toimumispaik, mis asub ajaloolise Esna raudteeasula endises peakaupluse hoones. Galerii missiooniks on oma tegevuse kaudu eri valdkondade pühendunud meistrite ning süvatundjate esiletõstmine ning nendevahelise dialoogi loomine.

Esna Galerii on külastajatele avatud pühapäeviti kell 12–15, muul ajal kokkuleppel. Vaata külastusinfot: https://esnagalerii.ee/info


Eelmine
Esna Galeriid külastas Joachim Riesenkampff
Järgmine
Vestlus Ehalill Halliste lõngaga maalitud maailmast

Vastused puuduvad

Email again: