Esna Galerii tähistab 5. aastapäeva Ene Mihkelsoni luule lugemisega

13. aprillil 2024 täitub Esna Galerii asutamisest 5 aastat. Seoses sellega, et hetkel on galeriis vaatajatele avatud näitus kirjanik Ene Mihkelsoni tekstimaastikest, tähistatakse ka aastapäeva luule lugemisega. Ene Mihkelsoni tekstidele annab hääle Tartu Uue Teatri näitleja Grete Jürgenson, kes osales ka 2023. aastal Tartu Uue Teatri lavastuses "Ma jään kaevu / juurde igavesti jooma".
Grete Jürgensoni foto © Rakvere Teater

Esna Galerii idee ja kontseptsiooni kirjeldas Martin Bristol 5 aastat tagasi järgmiselt:
"Esna Galerii on välja kasvanud veendumusest, et tänasel kiirete naudingu ajastul on nälg ajatute väärtuste järele üha suurem. Loominguline meisterlikkus saab ilmneda vaid mingi teemavaldkonna läbi ja lõhki tundmise, sellesse süüvimise ja pühendunud töö koosmõjus. Esna Galerii on aeglustumise ja mõtestamise paik.”
Avanäitusel “Meisterlikkuse ajatus” kohtusid moodne trükikunst aastast 1637 ehk Heinrich Stahli "Kodu- ja käsiraamat" ja iidne trükikunst aastast 2018 ehk Ukraina Kultuurikeskuses valminud "Poeetiline Punane Raamat".
Viie aasta jooksul on teoks saanud 13 eri meistrite loomingule pühendatud näitust ning hulgaliselt sündmusi. Toimunud on vestlused kunstnike ja meistritega, aga ka kirjanikega Järvamaa kirjanduse pidunädala raames. Esna Galeriis on toimunud mitmeid avalikke ja erakontsere; siin on esinenud puhkpilliorkester, see on olnud toimumiskohaks Kukemuru festivalile ja Pärnu filmifestivalile.  Regulaarselt leiavad aset Lilian Bristoli kuldtikandi koolitused.

Aastapäeva tähistamisel annab kirjanik Ene Mihkelsoni tekstidele hääle näitleja Grete Jürgenson,  kes osales ka 2023. aastal Maret Tamme ja Joosep Susi Tartu Uue Teatris lavastatud Ene Mihkelsoni luulest tõukuvas tanstuetenduses "Ma jään kaevu / juurde igavesti jooma".

Esna Galerii 5. aastapäeva tähistamisel osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine (kuni 11.04.2024).
Eelmine
Vaata järele: Marju Laurstini ja Aija Sakova vestlus Ene Mihkelsonist
Järgmine
Henrik Hürdeni näitus “Oluliselt vastuoluline” on inspireeritud kirikutornidest

Vastused puuduvad

Email again: