VAATA Järele: Esna Galerii vestlus Maarja NuudI, Robert JürjendalI, Valner Valme & Kaido Kirikmäega

18. juunil algusega kell 14 võõrustab Esna Galerii Kukemuru Ambient festivali raames muusikalist vestlust Maarja Nuudi, Robert Jürjendali, Valner Valme ja Kaido KirikmäegaEsna Galeriile kohaselt tuleb juttu nii pühendumisest, meisterlikkusest kui ka valikutest muusiku teekonnal. Vestlust juhib kirjandusteadlane ja kriitik Aija Sakova.

Fotod: Dmitri Kotjuh, Renee Altrov, K. Kikas, ERR

Maarja Nuut on elektroonilise muusika viljeleja ja helilooja ning laulja. Tema loodud muusikas kohtuvad minimalism ja eksperimentaalsus traditsiooniliste laulude, juttude ja live-luupimisega. Ta esineb festivali teisel päeval algusega kell 21.

Robert Jürjendal on helilooja, kitarrist ja muusikaõpetaja. Koos Mart Soo ja Tõnis Leemetsa moodustab ta ansambli Weekend Guitar Trio, kellega esineb festivali teisel päeval algusega kell 17.

Valner Valme on kultuuriajakirjanik. Pühapäeva õhtuti juhib ta Raadio 2 kuulajaid saates “Lift” läbi lendava elektroonika, kosmosejazzi, afrofuturismi ja urban-nõiduse. festivali teise päeva õhtul algusega kell 20 läheb Valme festivalilt eetrisse Raadio 2 saatega “Lift”.

Kaido Kirikmäe on muusik ja ekperimentaalmuusika helilooja. Ta on 2013. aastal alguse saanud Kukemuru Ambient festivali peakorraldaja. Ta kuulub mitmesse muusikalistesse kooslustesse, sh Jürjendal-Kirikmäe duo, aga ka Elis & The Moon Lake City. Festivalil esineb Kirikmäe nii viimase ansambli koosseisus kui ka DJ-na.

Vestlusele pääseb festivalipassi ning päevapiletiga, mida saab hankida festtivali kodulehelt www.kukemuru.ee
Otseülekannet saab järele vaadata Esna Galerii Facebooki vahendusel:
Valner Valme: "Muusika on tegelikult kommunikatsioon, siin ei piisa sellest, et sa oskad rääkida. Seda tuleb teha tunnetuse ja intonatsiooniga. Siis on võimalik jõuda ka erilise või koguni imeliku muusikaga teisteni, kellele sa seda esitad." 
Robert Jürjendal: "Selleks, et muusika oleks erakordne, tuleb olla kohal hetkes. Tuleb olla täpne."

Väike maitseproov Weekend Guitar Trio esinemisest (18.06.2022):
Eelmine
Kukemuru Ambient festival toimub Esnas
Järgmine
Aivar Põldvee kinnipüütud hetked - ajaloolase pilguga kaasajas

Vastused puuduvad

Email again: