Kukemuru Ambient festival toimub Esnas

17.-18. juunini toimub Esnas Kukemuru Ambient helifestival. Kukemuru festivali jaoks on tegemist 10. aastapäevaga, Esnas on festival esmakordselt.


Kukemuru Ambient helifestivali eestvedaja ja korraldaja Kaido Kirikmäe sõnul sai festival alguse 2013. aastal Järvamaal asuva vana talukoha heinamaal. “Festivalipaiga ümber sahises mets ja läheduses suundus jõgi Pärnu lahe poole. Esinejate nimekiri sisaldas vaid kaheksat kodumaist helitekitajat ning korraldajana tuli toimetada ühtaegu nii koka kui ka helitehniku ametis.”

Kümne aasta vältel on festival, mille moto on “Rohkem heli, vähem muusikat” toonud publiku ette ligi sada eksperimenteerivate helide loojat kaheteistkümnest eri riigist, sh arvukalt maailmanimesid: Autechre, Biosphere, Cabaret Voltaire’i asutajaliige Chris Watson, Ultramarine, Banco de Gaia, Vladislav Delay jpt, lisaks loomulikult Eesti elektrooniliste ja ka akustiliste helikunstnike eredaimad esindajad.

 

2022. aasta esinejad on Actress (UK), Crosspolar (UK), Day Of The Triangle (Eesti), Elis & The Moon Lake City (Eesti), Janek Murd (Eesti), Jarno Valli (Soome), Kaido Kirikmäe (Eesti), Kiwanoid (Eesti), Maarja Nuut (Eesti), Spiral Wood (Eesti), Tuulikki Bartosik elektroonika (Eesti), Valner Valme (Eesti), Veiko Rebane (Eesti), Weekend Guitar Trio (Eesti).

Actress Suurbritanniast koos oma viimase albumiga “Karma & Desire” (Ninja Tune) on üks kaasaja elektroonilise muusika absoluutseid tippe.

Kaido Kirikmäe sõnul on ambient muusika nähtus, mis sind (märkamatult) ümbritseb. “See tähendab muusikas lumma, ilu ja teatud äraolekut, mis tegelikult on muidugi just kohalolu, sada protsenti kohalolu lihtsalt väljaspool argireaalsuse paineid.”

Esna Galeriil on festivali teisel päeval (18.06 kell 14) rõõm võõrustada vestlust Maarja Nuudi, Robert Jürjendali, Valner Valme ja Kaido Kirikmäega. Vestlust juhib Aija Sakova.

Kukemuru Ambient helifestival toimub Esna külas eri paigus, nii Esna Galeriis, selle ümbruses kui ka mujal. Festivalialal pakutakse süüa-juua ja festivaliala kõrval asub öömajalistele mõeldud telklaager.

Festivali toetab Eesti Kultuurkapital ja Järva vald. 
Piletid: www.kukemuru.ee 

Eelmine
President sai kingituseks mesilastega mansetinööbid
Järgmine
VAATA Järele: Esna Galerii vestlus Maarja NuudI, Robert JürjendalI, Valner Valme & Kaido Kirikmäega

Vastused puuduvad

Email again: