Esnas saab näha Leedu graafiku Appias Albina autoritehnikas kunsti ja kohtuda kunstnikuga

12. juulil kell 18 avatakse Esna Galeriis Leedu graafiku Appias Albina näitus „Puudutav nägemine“. Avamisel tutvustab kunstnik oma autoritehnikat ning toimub ingliskeelne vestlus meistri tehnikatest.


Näitus koosneb kaheksast aastatel 2020–2021 autoritehnikas valminud graafilisest lehest. Albina Appias kasutab oma tööde loomiseks nii looduslike kui ka inimtekkelisi materjale. Nende materjalide ning kopeerpaberi abil tekitab ta ebatavalisi mustreid, mis kujutavad enamasti loomi või loodust.

Kunstniku sõnul püüab ta tabada hetke harmooniat, enda loodud eseme kehalist väljendust ja olemust. Kujutatu enda kõrval on talle oluline ka visuaalne tekstuur. „Soovin ühendada oma vaimustuse teadusliku illustratsiooni vastu oma ainulaadse tehnikaga ja loodan seeläbi pakkuda kaasaegset lähenemist klassikalisele visuaalsete lugude žanrile.“

Näituse avamisel tutvustab ja näitlikustab Albina Appias oma autoritehnikat. Samuti toimub avamisel ingliskeelne vestlus kunstnikuga, mida juhib Mahendra Mahey.

Albina Appias on lõpetanud Vilniuse kunstiakadeemia graafika eriala ning tal on olnud mitmeid ühis- ja isikunäitusi, sh 2020. aastal ka Tallinnas. 2021. aastal oli ta loomeresidentuuris Tartus Trüki- ja Paberikunstikeskuses TYPA. Tema virtuaalse isikunäitusega „Aeg“ saab tutvuda kunstniku kodulehe vahendusel.

Mahendra Mahey on rahvusvahelise taustaga kultuuri- ja teadussündmuste korraldaja; viimased kaheks aastat on ta eest vedanud Briti Rahvusraamatukogu innovatsioonilaborit ja mäluasutuste võrgustiku GLAM Lab tööd.

Esna Galerii on 2019. aasta kevadel avatud kaasaegne näituste ja kultuurisündmuste toimumispaik, mis asub ajaloolise Esna raudteeasula endises peakaupluse hoones. Galerii missiooniks on oma tegevuse kaudu eri valdkondade pühendunud meistrite ning süvatundjate esiletõstmine ning nendevahelise dialoogi loomine.
Esna Galerii ettevõtmised on pühendatud aeglustumisele ja süvenemisele, mis on meistriks kujunemisel materjalide ja tehnoloogiate tundmise ning ande kõrval möödapääsmatud.

Näitus „Puudutav nägemine“ jääb avatuks 15. augustini.

 

Eelmine
"Näha nägemata" esitluskontsert põimib India ja Eesti muusikakultuuri
Järgmine
Artist Talk: Leedu graafiku Appias Albinaga vestles Mahendra Mahey

Vastused puuduvad

Email again: