"Kirjutamine kui piirilkõnd": Aija Sakova ja Igor Kotjuh vestlevad Esna Galeriis kirjutamisest ja mitmikidentiteedist

Pühapäeval, 22. augustil kell 14 kohtuvad Esna Galeriis Aija Sakova ja Igor Kotjuh, et lugeda luulet ja arutleda mitmikidentiteedi ning kirjutamise tähtsuse üle. Vestlus salvestatakse.


Kirjutamine on minu jaoks maailma mõtestamise ja tegelikult ka kogemise viis. Ehkki proovin sõnadesse püüda mingit tunnet, on kirjutamine on alati ka teatav piiride ületamine või nihutamine, iseenda avastamine,“ ütleb Aija Sakova.

“Ma kirjutan suhteliselt harva, kuni kümme luuletust aastas. Need sähvatused on erineva eredusega, kuid peaaegu alati panevad mind imestama. Kuidas eimillestki saab miski? Kuidas sisemisest kaosest sünnib seotud kõne? Kuidas mõnest sõnast valmib luuletus? Ja kuidas see luuletus teab midagi minust ja meist kõigist?”, küsib Igor Kotjuh.

Mõlemad autorid on mitmekeelsed ja mitmekülgsed, olles aktiivsed nii kirjutajate kui ka kultuuri vahendajatena. Igor Kotjuh on kirjanik, kirjastaja, tõlkija, kirjanduse uurija ja mõtestaja; viimastel aastatel on ta kätt proovinud ka DJ-na.

Temalt on ilmunud viis venekeelset ja neli eestikeelset luulekogu, samuti on ta mitmete raamatute väljaandja ja tõlkija. Samuti kuulub mitme (kirjandus)festivali (HeadRead, Dovlatovi päevad Tallinnas) korraldustoimkonda. Alates 2013. aastast veab ta Facebooki kontot Est Lit Locus, mille eesmärk on vahendada nii eesti- kui venekeelne kirjandusmaailma infot ja seda nii eesti kui vene keeles.

Tema viimane luulekogu kannab pealkirja „The Isolation Tapes“ (2020). See on CD plaadi vormis, rohkete autori fotodega illustreeritud venekeelne kogumik, mis mõtestab koroona-aasta mõjusid.

Aija Sakova on nii kirjandusuurija kui ka kirjanik, kultuurisündmuste korraldaja ja kirglik vestluste austaja. Ta on mitme raamatu autor. Viimati ilmus temalt luulekogu „Isa suudlus“ (2020). Ta avaldab nii luulet kui ka esseistikat; kirjandusteadlasena on ta avaldanud oma uurimusi mäletamisest ja valuga toime tulemisest nii saksa, eesti, inglise kui ka vene keeles.

Aija Sakova ja Igor Kotjuh vestlevad kultuurilistest mitmikidentiteetidest ja loevad luulet. Vestlus toimub eesti keeles, luule kõlab nii eesti kui ka vene keeles.

Kohapeal on võimalik osta ka autorite raamatuid.

Vestlus salvestatakse ja seda saab hiljem järele vaadata Aija Sakova YouTube’i kanalil.

Kohtumisel osaleda soovijatel palutakse registreeruda: http://tiny.cc/sakova-kotjuh


Eelmine
Artist Talk: Leedu graafiku Appias Albinaga vestles Mahendra Mahey
Järgmine
Looduse Omnibussi väljasõit Esna Galeriisse

Vastused puuduvad

Email again: